Detaylar

Kategori Psikoloji
Yayıncı Alfa Aktüel Yayıncılık
Liste Fiyatı 28.00
Format Kitap
Barkod 9789758770205
Yayın Tarihi 2005-07-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 331
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 140 X 215
Basım Yeri Bursa

Psikolojik Danışma Kuramları

Her insanda gizilgüçler vardır. Kendini bilen insan, farkındalığı sayesinde gizli güçlerini değerlendirir ve açığa çıkararak yeteneğe dönüştürür. Böylece kişiliğini zenginleştirir ve güçlendirir. Tüm evrende olduğu gibi, insan kişiliğinde de karşıtlıklar ve çelişkiler vardır. Öz bilinci olan kişi bu karşıt ve çelişkilerden yararlanarak yeni bileşimler yapar. Öte yandan insan başkaları ile birlikte vardır. Kendini tanımadan başkalarını tanıyamaz. İnsana anlamak açısından, insanın karmaşık yapısı nedeniyle farklı bakış açılarının olması doğaldır. Kitapta insana Psikoanaliz, insancı psikoloji ve davranışçı psikolojinin bakış açılarından yaklaşılmıştır.İnsanı tek bir bakış açısıyla anlamak mümkün olsaydı,diğer bakış açılarına gereklilik bulunmazdı.

Cumhuriyetten sonra Türk toplumu geleneksel ve bilimsel yaşam biçimlerini birarada yaşamaktadır.Bu yaşam biçimlerinin dünya anlayışları ve yaşam felsefeleri farklıdır.Batı toplumlarında geliştirilmiş kuramsal çerçevelerle ,Türk insanına yaklaşırken bu noktayı göz ardı etmemek gerekir.

Psikolojik Danışma Kuramları kitabı,yoğun psikolojik sorunları olanlardan çok,hafif sorunları olanlara veya kendini tanıma ihtiyacında olan bireylere dönük olarak hazırlanmıştır.Özbilinç,farkındalık kazanarak bireylerin potansiyellerini daha etkili kullanmaları amaçlanmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ersin Altıntaş
Yazar   : Mücahit Gültekin
Yazar   : Ersin Altıntaş; Mücahit Gültekin

Satış Noktaları