Detaylar

Kategori Siyaset - İnceleme
Yayıncı Alfa Aktüel Yayıncılık
Liste Fiyatı 27.00
Format Kitap
Barkod 9789752533790
Yayın Tarihi 2018-12-19
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 252
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Küresel Bakmak Evrensel Düşünmek

Yeni dünya, özellikle yeni Türkiye'yi de kapsayan yeni Avrupa, bir anlamda yeniden keşfedilme aşamasındadır, çünkü zamana bağlı düşünme ve eylem yolları bugünün ve yarının büyük küresel sorunlarıyla daha fazla mücadele edemezler. Ama kriz sürecinden geçen bir dönüşüm dönemi, kötümserlik için gerekçe oluşturmaz. Bir kriz her zaman, Çinliler'in dediği gibi (Wei-Ji), tehlike ve fırsat demektir. Tehlikeleri öyle iyi tanımalıyız ki, bizim düşünce ve davranışımızı değiştirmeye yönelik irade ve cesareti teşvik etsin.
Okurun önündeki bu kitap, yukarıda dile getirilenler anlamında -Avrupa ve Türkiye ile beraber dünya için-bir uyarı mesajıdır, yalnız günümüz için değil. Bu, daha çok bir vizyon kitabıdır: ne yapabileceğimize ve ortak çıkarlarımız için ne yapmamız gerektiğine dair gerçekçi bir vizyon...
Kitap, Türkiye'de ve hızlı bir dönüşüm sürecindeki dünyamızın başka yerlerinde herkesin bugün oynaması gereken önemli bir rolü olduğunu anlatıyor: Sorunların çözümüne yönelik olumlu ve anlamlı eylemler için gerçek olanaklar yaratacak, her kadın ve erkeğin oynayabileceği bir rol. Bu yapıcı uyarı/uyandırma çağrısı, bu kitabın geliştirmeye çalıştığı bir mesajdır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ervin Laszlo
Çevirmen   : İbrahim S. Canblat

Satış Noktaları